Erkek Lazer Epilasyon

Günümüzde kadınlar kadar erkekler de lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. Erkeklerde bulunan hormonların ve hormon değerlerinin kadınlara göre farklılık göstermesi ise erkeklerde daha fazla tüylenmeye sebebiyet vermektedir. Bu durum neticesinde bir çok erkekte aşırı tüylenmeye rastlanmaktadır. Bazı erkeklerde yoğunluk daha fazla veya az olabilir. Böyle durumlarda erkek lazer epilasyon uygulaması yaptırma ihtiyacı duyabilirsiniz.

ERKEK LAZER EPİLASYON HAKKINDA

Lazer cihazları bilindiği üzere kıl tipine, yoğunluğuna ya da ten rengine göre performans sunmaktadır. Bazı cihazlar her kıl tipi için uygun olmayabilir. İzmir Gaziemir’de bulunan Derma Fame Clinic’s, Evalife 8 3D teknolojiye sahip diode lazer cihazı kullanmaktadır. Diode lazer, diğer lazer cihazlarına göre daha derine inebilme kabiliyetine sahip olup, derindeki kıl köklerinde de etkilidir ve 3D teknolojisi sayesinde doğrudan kıl kökünü hedef alarak atış yapar. Uygulanan ilk seans sonrasında bile etkisi görülebilir. Ayrıca gerçek buz epilasyon olması sebebiyle hiç bir acı hissi uyandırmaz, yanak, koltuk altı, boyun gibi hassas bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan diode lazer cihazı tüm ten renklerine uygun olmakla birlikte bronz ve esmer tenler için de en iyi performansı sunar.

ERKEK İÇİN DİODE LAZER AVANTAJLARI

Bir erkek için buz özellikli diode lazer neden avantajlıdır? Neden buz özellikli diode lazer tercih etmeliyim?
-Kulak, boyun, yanak gibi hassas bölgeler için acı hissi uyandırmaz
-Daha derin kıl köklerine atış yapar
-Hem ince hem kalın kıllar için etkilidir
-Daha hijyeniktir
-Cilde ve deriye herhangi bir zarar vermez

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE YAPILIR?

Erkekler için bir çok bölgeye lazer epilasyon uygulaması yapılabilir. Sırt, ense, yanak, sakal üstü, kulak, boyun, göğüs, göbek, kol altı, kol, bacak, popo bölgelerine uygulanabilmektedir.

KIL YOĞUNLUĞUNUN FAZLA OLMASI ÖNEMLİ Mİ?
Kıl yoğunluğunun fazla olması tüylerden kurtulmak için problem değildir. Bir çok erkek, kıl yoğunluğunun fazla olması sebebiyle epilasyonun tam verimli olamayacağını düşünür ya da şüphe duyar. Fakat kıl yoğunluğunun fazla olması epilasyonda performansı kesinlikle olumsuz etkileyen bir unsur değildir. Aksine daha belirgin ve kalın kıl köklerinin olması, performansı daha verimli kılar. Performans olarak herhangi bir olumsuz etki olmayıp, yoğunluk derecesi ne olursa olsun lazer epilasyon başarılı şekilde gerçekleştirilir.

KILLARDAN TAMAMEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?
Erkek lazer epilasyon ile kıllardan tamamen kurtulmak mümkün mü? Bir çok erkek, lazer epilasyon yaptırma kararı almadan önce kıllardan tamamen kurtulup kurtulmayacağını merak eder. Burada bilmeniz gereken kilit nokta doğru lazer cihazı seçimi, doğru seans sayısı ve aralığı ile birlikte epilasyonun doğru şekilde uygulanmasıdır. Tüm bu etken durumlar göz önünde bulundurularak doğru şekilde uygulandığında kıllardan tamamen kurtulmanız mümkündür.

ERKEK LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS OLARAK UYGULANIR?
Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgelerin tamamen kıldan arındırılması için kaç seans gerekir? Tavsiye edilen seans sayısı kullanılan cihaza göre farklılık göstermekte olup, Derma FaMe Clinic’s’de bildirilen seans sayısı 6-8 şeklinde olmaktadır.

SEANS ARALIĞI SÜRESİ NE KADAR
Uygulama seans aralıkları başlangıç itibarı ile daha kısa olmaktadır. Buna rağmen aralık uzunluğu 30-40 gün olabilmektedir. Seans sayısı arttıkça seans aralığı 45 gün veya üzerine çıkabilir. Seans aralığı ile ilgili bilgilendirme, uygulama sonrasında mutlaka uygulaması yapılan kişiye aktarılarak sonraki randevu tarihi belirlenir.

ERKEK LAZER EPİLASYON FİYATLARI
Kıl tipinin kalın ya da farklı olması veya daha fazla yoğunluğa sahip olması Derma FaMe Clinic’s’de fiyat farkı oluşturmamaktadır. Güncel erkek lazer epilasyon fiyatları için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanarak bizimle irtibat kurabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN