Akne Tedavisi

Akne, günümüzde sık görülen cilt hastalığıdır. Gözeneklerde oluşan tıkanıklığın tetiklediği akne, yağ bezlerinin düzensizliğine bağlı olarak oluşur. Sivilce veya sivilce izi olarak da bilinir. Sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturmamasına rağmen görüntü açısından rahatsızlık vericidir. Yüzde oluşan kalıcı izlerin bir çoğu akne tedavisinin yapılmaması, tedavinin ertelenmesi ve aknenin önemsenmemesidir. Akne oluşumuna erken müdahale edilmesi tedaviyi daha kolay kılar. Tedavi edilmemesi halinde ise yüzde kalıcı şekilde izler bırakır. En çok yüz bölgesinde görülse de göğüs ve sırt gibi vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir. Tedavisi ise farklı yöntemler eşliğinde mümkündür.

AKNE TEDAVİSİ NASIL YAPMALI

Akne tedavisi için birden fazla yöntem ve uygulama vardır. Aknenin durumuna göre en iyi çözümü sunmak ve en doğru tedavi yöntemini seçmek kritik bir noktadır. Derma FaMe Clinic’s, akne tedavisinde kesin çözüm sunan uygulamaları bünyesinde barındırır. Bunlar arasında altın iğne tedavisi öne çıkmaktadır. Altın İğne, radyofrekans tedavisi ya da lazerle akne tedavisi olarak da geçmekte ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır. Altın iğne hakkında daha fazla bilgiye Altın İğne Tedavisi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Akne tedavisi için uygulanan tek yöntem altın iğne değil. Aknenin durumuna bağlı olarak dermapen ve dermaroller gibi tedaviler de çözüm olabilmektedir. Hangisinin uygun olacağına ise ön muayene sırasında karar verilir.

AKNE NEDEN OLUŞUR?
Akne oluşumu için çok fazla sebep söylenebilir. Ergenlik döneminde hormonlara bağlı olarak yaşanan biyolojik değişimler en sık görülen etkilerden biridir. Stres, sinir, kullanılan ilaç ve kremler, yanlış beslenme, cilt yapısı ise akne için sayılacak sebepler arasındadır.

Eğer siz de akne tedavisi ile daha iyi bir cilde sahip olmak istiyorsanız Derma FaMe Clinic’s sizin için en iyi çözümü sunar. Bizimle irtibat kurarak daha fazla detay alabilir ve sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN