Altın İğne Nedir?

Altın iğne nedir? Altın iğne, Fraksiyonel Radyofrekans olarak da bilinir. Ciltte oluşan bir çok problem için mükemmel sonuçlar üretme kabiliyetine sahip etkili bir teknoloji olarak bahsetmemiz mümkün. Günümüzde bir çok yerli ve yabancı ünlü isim de altın iğne tedavisi yaptırmaktadır. Gerek yurt içi gerek yurt dışında yaygınlaşan bir tedavi yöntemi olan altın iğne fraksiyonel radyofrekans uygulaması herhangi bir cerrahi operasyon değildir ve cerrahi operasyon geçirmek istemeyen fakat cilt problemlerini kesin çözüm ile aşmak isteyenler için birebir gelmektedir.

ALTIN İĞNE NEDİR?

Altın iğne, cilt altında ulaşılması güç derinliğe iner ve kontrollü bir biçimde hasar yaratır. Çok sayıdaki mikro altın iğneler sayesinde enerji sadece tek bir odak noktaya bölünerek iletilir. Bu da derinin lazer ışınlarından zarar görmesinin önüne geçerek hasarı sadece deri altındaki ulaşılan ve yenilenmesi istenen bölgeye iletir. Ardından kolajen ve elastik üretimi tetiklenir. Böylece bölgenin yenilenmesi sağlanır.

ALTIN İĞNE HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

Hangi cilt problemleri altın iğne ile çözülebilir? Toparlayıcı ve yenileyici olarak bahsedebileceğimiz fraksiyonel radyofrekans ile kolayca çözümlenebilecek bazı sorunlar: Boyun, dekolte, gıdı bölgelerinde toparlama, vücuttaki form kayıplarını düzeltme, istenmeyen sarkmalar, gözenek sıkıştırma, kırışıklık, göz çevresindeki çizgiler, yanık ve yara izleri, sivilce izleri, akne, vücut çatlakları. Daha fazla cilt problemleri için de yine altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi uygulanabilmektedir.

ALTIN İĞNE FRAKSİYONEL RADYOFREKANS’IN FARKI NEDİR?

Her fraksiyonel radyofrekans cihazı altın iğne uçlu değildir. Altın iğneli fraksiyonel radyofrekans cihazı diğer cihazlardan önemli farklılıklar içerir ve fraksiyonel rf ile en yeni teknolojiyi bünyesinde barındırır. Tedavide derinliği ayarlayabilme imkanı, daha az acı vermesi, daha güçlü iletkenlik, daha yüksek enerji ile etkinlik, ayarlanabilir zamanlama gibi özellikler önemli farklılıklar yaratmakta ve tedavinin verimini arttırmaktadır.

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi dört mevsim uygulanabilir. Cilt üzerinde herhangi bir soyulma ya da tahriş oluşturmaz.