Bronz Tene lazer Epilasyon Yapılır mı?

Lazer epilasyon uygulaması öncesinde kafa karıştıran konulardan biri de bronz tene lazer epilasyon yapılır mı? Özellikle yaz aylarında ve kışa girerken lazer epilasyon yaptırmak isteyenler bu sorunun yanıtını aramaktadır. Bu soruya yıllar önce olumlu yanıt verilemezken, günümüzde ise olumlu yanıt vermek mümkün.

BRONZ TENE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Lazer epilasyon cihazları günümüzde en üst teknolojiye sahip konuma gelmiş olup, bazı cihazlar bronz ten için de başarı sağlamaktadır. Peki bahsettiğimiz cihazlar hangileri? Dalga boyu yüksek olan cihazlar bronz tende başarı sağlar. Diode lazer cihazlar 810 Nm dalga boyu sunar ve bronz tenler için fazlasıyla etki gösterir. Alexandrite cihazlar ise 755 Nm dalga boyu sunarken, bu dalga boyu bronz ten için yeterli gelmemektedir. Yani, sorumuza yanıt verecek olursak buz özellikli başlığa sahip diode lazer epilasyon cihazı bronz tenler için uygulanabilir. Derma FaMe Clinic’s en yeni teknolojiye sahip gerçek buz özellikli başlığa sahip diode lazer cihazı kullanmaktadır ve 4 mevsim uygulanabilir özelliği ile birlikte uluslararası sertifikaya sahiptir.

Gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamalarında tenin doğal renginde olması, yapılan lazer epilasyonda performansı daha etkin kılar ve daha hızlı sonuçlar alınmasını elde eder fakat kesinlikle bronz ten, lazer epilasyon için bir engel değildir. Özellikle diode buz özellikli lazer uygulaması için.