En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenler araştırmalar ışığında birden fazla türde lazer epilasyon olduğunu öğrenmektedir. Çok fazla kaynağın yer alması ise insanları yanlış yönlendirebilmektedir. Kulaktan dolma bilgiler, yapılan algılar, alışkanlıklar ve yeterli bilgiye sahip olunmaması insanların tercihlerini etkileyebilmektedir. Bu yazımızda ise en iyi lazer epilasyon aleti / cihazı hangisi bu konuya açıklık getirmektedir.

Bilindiği üzere günümüzde popüler lazer cihazları diode ve alexandrite olarak öne çıkıyor. IPL ve iğneli epilasyon ise diode ve alexandrite cihazlara göre biraz daha geri planda ve daha az revaçta olan türler diyebiliriz. Bu yüzden en iyiyi seçme konusunda tercihlerin ağırlıklı olduğu iki cihaz üzerinden yapacağız.

EN İYİ LAZER EPİLASYON CİHAZI

En iyi hangisi sorusuna yanıt kişiden kişiye göre değişim gösterebilir. Sebebi ise herkesin lazer cihazından öncelikli beklentisinin aynı olmamasıdır. Kimi konforlu bir epilasyon seans ister kimi ise kısa sürede sonuç. Kimi ise farklı bir noktada beklenti oluşturur. Öncelikli olarak bilinmesi gerekir ki Diode ve Alexandrite lazer cihazlarının ikisi de olumlu sonuç vermektedir. Eğer sonuç beklediğiniz gibi olmuyorsa hormonel bir durumdan kaynaklı olma ihtimali yüksektir. Yani uygulama sonrasında yaşanan bir olumsuzluk söz konusuysa aklınıza ilk gelecek konu hormonel bir problemin olup olmadığıdır ve bunun araştırılması gerekir. Eğer herhangi bir hormonel problem yoksa her iki cihaz da tüyleri tamamen bitirir.

Peki ikisinden birini seçecek olursak hangisi daha iyi? İkisinin de tüylere son verdiğini kabul edersek kişinin lazer epilasyon uygulamasındaki diğer beklentileri ele alınmalıdır. Alexandrite bilindiği üzere uygulama sırasında acı hissi yaratır ve acı eşiği düşük bireylerde dayanılmaz hale gelebilir. Diode lazer ise herhangi bir acı hissi uyandırmaz. Seans uzunlukları da önemlidir. Diode lazer epilasyon daha kısa sürede bitiş sunar. 4-8 seans arasında bitiş planlaması yapılabilirken, Alexandrite daha uzun sürebilmektedir.

Artıları ve eksileri ile detaylı şekilde ele alındığı zaman diode lazer epilasyonun daha konforlu bir epilasyon sunduğu görülüyor. Bu durum neticesinde diode lazer cihazı için daha iyi denilebilir. Nitekim diode lazer epilasyon cihazları daha yeni bir teknolojiye sahiptir.