Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş lekesi tedavisi günümüzde başarılı şekilde yapılan bir tedavidir. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkisi sonucunda oluşan güneş lekeleri, özellikle yaz aylarında bronzlaşma isteği ve cildi korumama ile birlikte oluşan ve artan lekelerdir. Bronzlaşan cildin doğal nemini kaybetmesi ciltte kalıcı hasar yaratabilir. Bu hasarın sonuçları ise cilt renginin doğal haline gelmeye başladığı zamanlar görülür. Renk açılarak doğal hale geldiğinde hasarın sonuçları olarak yorumlayabileceğimiz lekeler belirginleşir. Bu lekeler alınan hasara göre daha derin ve koyu renkte olabilir. Leke ne kadar derin ve koyu renge sahipse tedavi süresi de bir o kadar uzayabilir.

GÜNEŞ LEKESİ TEDAVİSİ

Güneş lekeleri genellikle yüz, omuz, sırt, dekolte ve göğüs bölgesinde meydana gelir. Sadece yüzeysel şekilde belirginlik gösteriyor olsa da cilt altına nüfuz etmektedir. Tedavinin başarılı şekilde gerçekleşmesi ve kalıcılık sağlayabilmesi için lekenin derinine inerek iç kısımdan başlanması gerekmektedir.

Güneş lekelerini gidermek için çok sayıda tedavi yöntemi bulunmaktadır. Lazerle güneş lekesi tedavisi, dermapen ile güneş lekesi tedavisi ve benzeri şekilde. Derma FaMe Clinis’s’de de güneş lekesi tedavisi için birden fazla alternatif tedavi yöntemi bulunmaktadır. Öncelikli olarak cilt analiz edilerek güneş lekesi rengi ve derinliği saptanır. Ardından hangi tedavi yönteminin uygun olacağına karar verilerek tedavi planlaması yapılır.

GÜNEŞ LEKESİ TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

Tedavinin süresine ilişkin bilgi, lekenin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Leke tedavileri genellikle çok kısa süreli olmayıp, zaman isteyen fakat başarılı sonuçlar sunan tedavilerdir. Tedavi süresine ilişkin doğru bilginin sunulabilmesi için ücretsiz şekilde ön görüşme için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

GÜNEŞ LEKESİ TEDAVİ FİYATI NE KADAR?
Farklı alternatif uygulamaların olması, seans sayısının değişiklik göstermesi ve uygulama alanının farklı olması fiyatta değişikliklere yol açabileceği için en doğru fiyat sadece leke probleminizi bildirmeniz halinde verilir.

BİZE ULAŞIN