HIFU (Fokuslu Ultrason)

hifu izmir

Yaşam koşulları, çevresel veya yaş gibi faktörlere bağlı olarak ciltte oluşan yıpranma, çizgiler ve sarkma gibi durumlar HIFU teknolojisi ile kolaylıkla giderilebilmektedir. HIFU ile cilt gençleştirme herhangi bir cerrahi müdahale değildir ve kesinlikle sosyal yaşantınızı etkilemez.

HIFU NEDİR?

Ameliyatsız yüz germe konusunda verimlilik anlamında başarıyı yakalayan bir uygulama olan HIFU, yüksek şiddetli fokuslu ultrason ve Ultrasonla cilt gençleştirme olarak da bilinir ve odaklanmış ses dalgaları anlamı içerir. Açılımı High Intensity Focused Ultrasound şeklindedir. Son yıllarda fazlaca popülerlik kazanmış bir uygulamadır. Cerrahi bir operasyon olmaması sebebiyle her geçen gün daha fazla tercih edilmekte. HIFU, yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek etki içeren bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde bir çok yerli ve yabancı ünlü HIFU tedavisi yaptırmakta olup, Hollywood yıldızlarının da tercihi olması sebebiyle Hollywood face lift olarak da ün yapmıştır. Türkiye’de sadece geniş kapsamlı güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır.

HIFU TEKNİK OLARAK NASIL ÇALIŞIR?
Cilt bakımı veya cilt için geliştirilen bir çok cihaz yüzeysel olarak işlem yapar ve cilt altına sadece belli bir seviyeye kadar inebilmektedir. HIFU, yüksek fokuslu ultrason teknolojisini ayıran en önemli özelliklerden biri ise cilt altında ulaştığı noktadır. HIFU, cilt altında bulunan fasya dokusuna ulaşır. Fasya, vücuttaki dokuları bağlayan, şekil veren, çevreleyen, sarmalayan bir dokudur ve gerilim ağını oluşturur. Cilt, vücut ve yüz germe ameliyatlarında işlem yapılan bölge fasya dokulardır. HIFU, cerrahi bir müdahale olmadan bu dokuya ulaşarak ısı alanları oluşturur. Bu sayede işlem yapılan bölgelerde hasar meydana gelir. Bu hasar ilgili bölgedeki yenilenmenin tetikleyicisidir. Hasar gören noktalarda kolajen üretimi başlar ve yeni bir doku oluşur. Aynı zamanda sarkmalara sebebiyet veren cilt altındaki yağlar da ilgili bölgede yok edilir. Uygulamanın etkisi uygulamanın yapıldığı andan itibaren başlar ve 3 aya kadar yenilenme süreci devam eder. Uygulamadan elde edilen fayda 3 ay gibi bir süre sonrasında maksimum seviyeye ulaşarak tamamlanır.

HIFU TEDAVİSİ NASIL ETKİ SAĞLAR?

HIFU, yaşlanmış, kırışmış, çizgileri artmış ve sarkmış olan tüm ciltler için önerilen bir uygulamadır. Toparlama ve sıkılaştırma görevi gören HIFU, yarattığı etki sayesinde vücutta uygulanan her bölgeyi daha genç, sıkı ve diri hale getirir. Bu sayede cildiniz daha genç bir görünüm kazanır. Ameliyatsız yüz germe veya ameliyatsız cilt germe işlemlerinde gözle görülür farklılıklar elde edilir. Göz çevresindeki çizgiler, gıdı, yanak ve dudak çevresindeki çizgiler, sarkmalar, alın çizgileri gibi rahatsız edici belirtiler, HIFU uygulaması ile azaltılabilir ve yok edilebilir.

HIFU KAÇ SEANS UYGULANIR?
Uygulama tek seans olarak uygulanmaktadır. Sebebi ise, uygulamanın ardından toparlanma etkisinin artış göstererek devam etmesi ve uzun sürmesidir. Seans süresi, uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekte olup yüz bölgesi için ortalama 60-90 dakika zaman aralığında tamamlanmaktadır. İstenildiği taktirde 6 ay sonra tekrar uygulama yapılabilir. 6 Aydan daha erken bir süre içerisinde ikinci seans uygulanmaz.

KİMLER HIFU YAPTIRABİLİR?
HIFU kimler için uygundur ya da hangi problemler karşısında HIFU yaptırılabilir? Yüz, boyun, yanak, çene altı ve çevresi, kol, bacak, basen, göbek ve bel çevresi bölgeleri için uygundur. Cerrahi müdahale olmadan yüz ve cilt germe yaptırmak isteyenler HIFU teknolojisi sayesinde hiç bir sosyal yaşamdan geri kalmadan, ameliyatsız germe uygulaması yaptırarak cilt problemlerini azaltabilir.

HIFU FİYATI NE KADAR?
Peki ameliyatsız yüz germe fiyatı ne kadar? Araştırmanız sonrasında uygulamayı yaptırmak isteyenler mutlaka Hifu fiyatları ne kadar merak etmektedir. HIFU, uygulama yapılacak alanın genişliğine göre fiyat farklılıkları içerir. Aşağıda bulunan iletişim formunu doldurmanız halinde estetisyenlerimiz sizinle irtibat kurarak fiyat ve uygulama hakkında detaylı bilgilendirmede bulunacaklardır.

NEDEN DERMA FAME’İ TERCİH ETMELİYİM?
Derma Fame, İzmir’de HIFU uygulamasını en başarılı şekilde gerçekleştiren güzellik merkezlerinin başında gelmektedir. Uzun süredir sürdürmüş olduğumuz faaliyetlerimiz içerisinde HIFU uygulamasında yüksek müşteri memnuniyetini yakalamış bulunmaktayız. Bunun ana kaynağı ise HIFU konusunda uzman kadronun yer alması ve maliyet oluşturan atış sayısından kaçınmayıp yüksek atış sayısı ile tedavinin uygulanmasıdır. Unutulmamalıdır ki HIFU uygulaması, anatomik bilgiye sahip ve uygulamada deneyimli uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

HIFU Uygulamasında 27 Ağustos 2020 ile 5 Eylül 2020 tarihleri arasında kampanya bulunmaktadır.

İLETİŞİM FORMU

Kişisel Verilerin Korunma Kanunu Aydınlatma Metni