HIFU (Fokuslu Ultrason)

hifu izmir

Yaşam koşulları, çevresel veya yaş gibi faktörlere bağlı olarak ciltte oluşan yıpranma ve sarkma gibi durumlar HIFU teknolojisi ile kolaylıkla giderilebilmektedir. HIFU ile cilt gençleştirme herhangi bir cerrahi müdahale değildir ve kesinlikle sosyal yaşantınızı etkilemez.

HIFU NEDİR?

Ameliyatsız cilt, vücut ya da yüz germe uygulamaları konusunda başarılı olan HIFU, yüksek şiddetli fokuslu ultrason olarak da bilinir ve odaklanmış ses dalgaları anlamı içerir. Açılımı High Intensity Focused Ultrasound şeklindedir. Ultrasonla cilt gençleştirme uygulaması, popüler olarak bilinen cildi gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Şiddetli ses dalgalarının cilt altına ulaşmasıyla gerçekleşen tedavi cilt altında yeni bir oluşumu aktive eder. Uygulama pozitif yönde gözle görülebilir etkiler yaratır. HIFU tedavisi, yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek etki içeren bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde bir çok yerli ve yabancı ünlü HIFU tedavisi yaptırmakta olup, Hollywood yıldızlarının da tercihi olması sebebiyle Hollywood face lift olarak da ün yapmıştır.

HIFU TEKNİK OLARAK NASIL ÇALIŞIR?
Cilt bakımı veya cilt için geliştirilen bir çok cihaz yüzeysel olarak işlem görür ve cilt altına sadece belli bir seviyeye kadar ilerleyebilmektedir. HIFU yüksek fokuslu ultrason teknolojisini ayıran en önemli özelliklerden biri ise cilt altında ulaştığı noktadır. HIFU, cilt altında bulunan fasya dokusuna ulaşır. Fasya, vücuttaki dokuları bağlayan, şekil veren, çevreleyen, sarmalayan bir dokudur ve gerilim ağını oluşturur. Cilt, yüz ve vücut germe ameliyatlarında işlem yapılan bölge fasya dokulardır. HIFU, cerrahi bir müdahale olmadan bu dokuya ulaşarak küçük ısı alanları oluşturur. Bu sayede işlem yapılan bölgelerde yenilenme sağlanır, belirgin oranda toparlanma ve sıkılaşma meydana gelir. Uygulama sonrasında cildin toparlanma ve sıkılaşma süreci artar şekilde devam eder ve sağlanan maksimum fayda 3-4 ay gibi bir süre sonrasında görülür.

HIFU TEDAVİSİ NASIL ETKİ SAĞLAR?

HIFU, yaşlanmış, kırışmış ve sarkmış olan tüm ciltler için önerilen bir uygulamadır. Toparlama ve sıkılaştırma görevi gören HIFU, yarattığı etki sayesinde vücutta uygulanan her bölgeyi daha genç, sıkı ve diri hale getirir. Bu sayede cildiniz daha genç bir görünüm kazanır. Ameliyatsız yüz germe veya ameliyatsız cilt germe işlemlerinde gözle görülür farklılıklar elde edilir.

HIFU KAÇ SEANS UYGULANIR?
Uygulama tek seans olarak uygulanmaktadır. Sebebi ise, uygulamanın ardından toparlanma etkisinin artış göstererek devam etmesi ve uzun sürmesidir. Seans, ortalama 30 ile 60 dakika zaman aralığı ortalamasında tamamlanmaktadır. İstendiği taktirde 6 ay sonra tekrar uygulama yapılabilir.

KİMLER HIFU YAPTIRABİLİR?
HIFU kimler için uygundur ya da hangi problemler karşısında HIFU yaptırılabilir? Yüz, boyun, yanak, çene altı ve çevresi, kol, bacak, basen, göbek ve bel çevresi için uygundur. Ameliyat olmak istemeyenler HIFU teknolojisi sayesinde hiç bir sosyal yaşamdan geri kalmadan, ameliyatsız germe uygulaması yaptırarak cilt problemlerinize son verebilirsiniz.

HIFU FİYATLARI NE KADAR?
Peki ameliyatsız yüz germe fiyatları ne kadar? Araştırma sonrasında uygulamayı yaptırmak isteyenler mutlaka Hifu fiyatları ne kadar merak etmektedir. Fiyatların güncel ve doğru şekilde sizlere aktarılması adına Derma FaMe Clinic’s iletişim sayfasından veya yazının altına bulunan iletişim bölümünden bize yazmanız halinde sizinle irtibat kurularak detaylı bilgi aktarılacaktır.

BİZE ULAŞIN