Hifu Nedir?

HIFU Yaptırmayı düşünenler genelde HIFU hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istemektedir. Tam olarak HIFU nedir ve HIFU nasıl yapılır, ne işe yarar gibi sorular, HIFU hakkında ön bilgi edinmiş olup HIFU yaptırmaya karar verenler tarafından daha fazla merak uyandırır. Bu yazımız ile birlikte HIFU ile neler yapılabildiğini, nasıl bir performans sunduğunu sizlere aktarmaktayız.

HIFU NEDİR?

HIFU açılımı High Intensity Focused Ultrasound şeklindedir ve baş harflerinden oluşan bir kelime olarak karşımıza çıkar. Türkçe karşılığı ise yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason olarak bilinir. HIFU’nun daha yaygın halde kullanımı ise fokuslu ultrason şeklindedir. O yüzden bu yazımız aynı zamanda Fokuslu Ultrason nedir sorusuna da yanıttır. Ses dalgaları ile yapılan bir tedavi yöntemi olup, dünyanın en etkili cilt toparlama ve cilt gençleştirme uygulamasıdır.

HIFU Tedavisi, cildi sıkılaştıran, gençleştiren, kaldıran ve toparlayan bir tedavi yöntemidir. Vücut dokularının derin katmanlarını hedef alır. Kolajen üretimi ve yenilenmeyi sağlar. Ameliyatsız yüz germe olarak da ün yapmış olan HIFU, cerrahi bir müdahale değildir.

HIFU TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Tedavi nasıl yapılıyor? Tedavisi acı hissi uyandırıyor mu? Bu tür sorular da yine HIFU yaptırmaya karar verenlerin merak noktası. Temiz bir cilde yapılması gereken bu uygulamasında öncelikli olarak cilt temizlenir. Ardından uygulama yapılacak bölge için bir haritalama yapılır ve HIFU başlığı haritalandırılan bölgeye uygulanır. Acı hissiyatı kişiden kişiye farklılık gösterebileceği gibi uygulanan bölgeler arasında da farklılıklar yaşanmaktadır. Bu tür durumlar için ise anestezi kremi ile tedavi yapılacak kişi önceden rahatlatılmaktadır.

HIFU TEDAVİSİ NASIL SONUÇ YARATIR?

Peki HIFU nasıl etki yaratır ve nasıl bir performansa sahip? Günümüzün en popüler ve etkili cilt toparlama işlemi olarak bahsedeceğimiz HIFU, dünya çapında yüksek müşteri memnuniyeti sağlamış durumdadır. Bir çok ünlü isim tarafından da kullanılan fokuslu ultrason (HIFU), ciltte azımsanmayacak oranda toparlama sağlar. Değişimi ve farkı anlamak için herhangi bir çaba sarf etmezsiniz. Uygulama yapılan kişiler üzerindeki değişimler inanılmaz boyutta olabilmektedir. Sağladığı faydaları sıralamak gerekirse cilt germe, sıkılaştırma, kırışıklıkları giderme, cilt kaldırma ve toparlama şeklinde bahsedebiliriz. Bu sayede daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Özellikle yüz bölgesi için revaçta olan HIFU, formunu kaybetmiş tüm bölgeler için uygulanabilir. Yüz, boyun, gıdı, dekolte, bacak, kol gibi bölgelere sıkça uygulanmaktadır.

BİZE ULAŞIN

Kişisel Verilerin Korunma Kanunu Aydınlatma Metni