Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Tüylerden kurtulmanın kesin çözümü bilindiği üzere lazer epilasyon uygulamasıdır. Uygulamanın güvenilir olup olmadığı ise akılda soru işareti bırakan bir detay olabiliyor. Peki lazer epilasyon uygulaması güvenilir bir yöntem mi? Tüm bölgeler için güvenle lazer epilasyon yapılabilir mi?

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ Mİ?

Dünyada ilk kez 1996 yılında kullanılan lazer epilasyon uygulaması, o yıllardan bu yana ciddi bir gelişim göstererek en iyi sonucu verme noktasında yüksek müşteri memnuniyeti sağlamıştır. Lazer epilasyonda lazer doğrudan kıl köklerini hedef alır ve kıl kökünü yakar. Deri ve cilde ise herhangi bir tahrip yaratmaz. Vücut içerisinde ise herhangi bir kalıntı bırakmamaktadır. İlk kullanılmaya başlandığı yıldan itibaren günümüze kadar ilerleyen zaman diliminde teknoloji gelişimi ile birlikte lazer epilasyon cihazları da günümüze ayak uydurmuş, yüksek memnuniyet ve konfor sunmuş bulunmaktadır. İlk kullanımdan günümüze kadar olan süreç içerisinde ise herhangi bir kötü sonuç yaratmamıştır.

Güvenilirlik konusunda bahsedilmesi gereken bazı püf noktalar ise es geçilmemeli. Kullanılan cihaz ve uygulamanın yapıldığı yer kilit rol oynar. Her kıl tipi için standart aynı yoğunluğun uygulanması doğru olmayabilir. Bu yüzden kişiye göre farklı cihaz yapılandırması gerekebilir. Derma FeMe Clinic’s, Evalife 8, 3D teknolojiye sahip gerçek buz özellikli diode lazer cihazı kullanmakta olup, Sağlık Bakanlığı tarafından kozmetik sertifikaya sahip tek cihazdır. Derma FaMe Clinic’s, lazer epilasyon konusunda sadece tüyleri bitirme konusunda değil, aynı zamanda sağlıklı bir epilasyon için de en iyi çözümü sunmaktadır. Bu da sunduğumuz hizmet içerisinde bize güvenen müşterilerimizin sağlığını ne kadar dikkate aldığımızın bir göstergesidir.

BİZE ULAŞIN