Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazerle çatlak tedavisi uygulaması ile ciltte oluşan çatlak bölgeler kolayca tedavi edilebilmektedir. Vücutta farklı bölgelerde görülebilen cilt çatlakları, farklı sebeplere dayalı olarak ortaya çıkabilmektedir. Deri altında oluşan gerilmenin, derinin genişleme kapasitesini aşması sonucu belirginleşir. Çatlak oluşan bölgede genellikle birden fazla çatlak hat meydana gelir ve keskin şekilde gözle görülebilir. Çatlakların ilk oluştuğu zamanlar deri içerisinde oluşan ufak kanamalar, çatlakların mor renkte görülmesine neden olur. Zamana bağlı olarak ise bu mor çatlak izler yerini beyaz renge bırakır. Beyaz renkli çatlak hatlar ise vücutta belirgin bir görünümde yer alır.

ÇATLAK KİMLERDE GÖRÜLÜR?
Vücuttaki gerilmenin yoğun olduğu dönemlerde erkek ve kadınlarda görülebilmektedir. Daha çok kadınlarda görülen çatlaklar hamile, ergenlik dönemini yaşayan, fazla kilo alanlarda kolayca görülür. Kısmen vücut geliştirme yapan kişilerde de görülebilmektedir. Hamile kadınların neredeyse tamamına yakınında görülürken, ergenlik dönemindeki gelişime bağlı olarak oluşan çatlaklar da yoğun şekilde görülür. Aşırı fazla kilo alımı da yine çatlak oluşumunu tetikler.

ÇATLAK HANGİ BÖLGELERDE OLUŞUR?
Hamile kadınlarda daha çok göbek ve göğüs bölgesinde görülür. Vücut geliştirme sporu ile uğraşan erkeklerde ön omuz olarak tabir edeceğimiz bölgede görülebilmektedir. Listeleme yapacak olursak en çok karın, göğüs, basen, omuz, kalça, diz kapağının arka kısımları ve baldır bölgelerinde görülmektedir.

LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

Çatlaklardan kurtulmak için lazerle gerçekleştirilen uygulamalar mükemmel sonuçlar sağlamaktadır. Derma FaMe Clinic’s çatlak tedavisi için birden fazla tedavi yöntemi kullanır. Fraksiyonel lazer olarak bahsedeceğimiz teknoloji ile cilt yenileme sağlanarak çatlaklar tedavi edilir. Güzellik merkezimizde kullanılan Fraksiyonel radyofrekans cihazı ise günümüz teknolojisinin ilerisinde yer alan altın iğne radyofrekans cihazıdır ve mükemmel sonuçlar sunmaktadır. Çatlak tedavisi için kullanılan yöntemlerden bir diğeri ise Hydrogen Facial. Yapısı bozulmuş ciltler için mükemmel performans sunan Hydrogen Facial uygulaması, çatlak tedavisinde oldukça etkilidir.

BİZE ULAŞIN